Vladimír Šipoš

 

Dnes vám chceme predstaviť talentovaného umelca, maliara, sympatického človeka a milovníka ľubovnianskeho regiónu,

Vladimíra Šipoša

 

Mestské uličky, portréty, zátišia, prírodne scenérie, žánrové výjavy. To všetko postihuje vo svojej tematicky pomerne širokej tvorbe Vladimír Šipoš. Námety čerpá predovšetkým z ľubovnianskeho regiónu, čím napomáha i k jeho propagácii. Zaujíma ho tematika Zamaguria s goralskou kultúrou. Na nejednom jeho obraze sa objavujú mestské uličky Starej Ľubovne a Ľubovniansky hrad so skanzenom. Venuje sa tiež tvorbe portrétov a rád na svoje plátna zachytí i zátišia s rôznorodými námetmi.

                                           

 

 

„Moja tvorba by mala ľudí hlavne nabádať, aby sa v dnešnej uponáhľanej dobe trochu pozastavili a všimli si naozajstné krásy prírody, ktoré nám ponúka.“

 

 

Čo sa techniky týka, svoje diela V. Šipoš vyhotovuje zväčša akrylovou technikou. Husté, a ako sám hovorí, dobré farby sú aj jeho umeleckým prejavom. Z jeho obrazov cítiť, že sa inšpiroval impresionistami, no na každom z jeho diel je viditeľný i jeho vlastný rukopis. Sám sa ako impresionista necíti. Nerád by sa škatuľkoval, pretože jeho poslaním je byť maliarom s vlastnou cestou a smerom.

 

 

Maľovanie neostalo pre Vladimíra Šipoša jedinou umeleckou záľubou. Istý čas pracoval ako brúsič a to ho priviedlo k brúseniu pohárov. "Má to blízko k maľovaniu. Motívy kreslím ručne na papier a podľa toho ich prebrusujem na sklo. Na gravírovanie skla používam zubársky diamant," predstavuje svoju druhú činnosť. Námety čerpá zo života. Vyrýva prírodné motívy, ale i symboly stužkových, svadobných oznámení, či rôznych výročí.

 

          

 

Na záver už len niekoľko inšpiratívnych slov Vlada Šipoša o jeho životnej ceste:

„Môj prvý obraz s ktorým som šiel na verejnosť bol posunutý z okresného kola na krajské a to bol podnet aby som tvoril ďalej. Nasledovali konzultácie s majstrami aj známych mien a od vtedy už pôsobím na tej peknej scéne. Zúčastnil som sa aj výtvarných súťaži ako je Výtvarné spektrum v Humennom, kde sa moje obrazy páčili a bol som niekoľko krát odmenený na celoštátnych kolách. Absolvoval som výstavy na Slovensku aj v zahraničí. Medzitým som bol ešte pracovne vo Francúzsku kde som absolvoval večernú umeleckú školu.

Maľujem a budem maľovať lebo je to moje poslanie.“
Vladimír Šipoš, samouk

Nechajme sa inšpirovať týmto sympatickým a nadaným umelcom 
a pokračujme v hľadaní svojho poslania, svojho štýlu a životnej cesty.

 

Vyhutnajte si ešte niekoľko vybraných diel z bohatej tvorby Vladimíra Šipoša:

 

     

        

 

 

Ak by ste mali záujem kontaktovať tohto umelca alebo získať viac informácií, napíšte nám na aktivnyzivot@aktivnyzivot.sk, radi vám pomôžeme.