Vladimír Šipoš

 

Dnes vám chceme predstaviť talentovaného umelca, maliara, sympatického človeka a milovníka ľubovnianskeho regiónu, ktorý už žiaľ nie je medzi nami

Vladimíra Šipoša

 

Mestské uličky, portréty, zátišia, prírodne scenérie, žánrové výjavy. To všetko postihuje vo svojej tematicky pomerne širokej tvorbe Vladimír Šipoš. Námety čerpá predovšetkým z ľubovnianskeho regiónu, čím napomáha i k jeho propagácii. Zaujíma ho tematika Zamaguria s goralskou kultúrou. Na nejednom jeho obraze sa objavujú mestské uličky Starej Ľubovne a Ľubovniansky hrad so skanzenom. Venuje sa tiež tvorbe portrétov a rád na svoje plátna zachytí i zátišia s rôznorodými námetmi.

                                           

 

 

„Moja tvorba by mala ľudí hlavne nabádať, aby sa v dnešnej uponáhľanej dobe trochu pozastavili a všimli si naozajstné krásy prírody, ktoré nám ponúka.“

 

 

Čo sa techniky týka, svoje diela V. Šipoš vyhotovuje zväčša akrylovou technikou. Husté, a ako sám hovorí, dobré farby sú aj jeho umeleckým prejavom. Z jeho obrazov cítiť, že sa inšpiroval impresionistami, no na každom z jeho diel je viditeľný i jeho vlastný rukopis. Sám sa ako impresionista necíti. Nerád by sa škatuľkoval, pretože jeho poslaním je byť maliarom s vlastnou cestou a smerom.

 

 

Maľovanie neostalo pre Vladimíra Šipoša jedinou umeleckou záľubou. Istý čas pracoval ako brúsič a to ho priviedlo k brúseniu pohárov. "Má to blízko k maľovaniu. Motívy kreslím ručne na papier a podľa toho ich prebrusujem na sklo. Na gravírovanie skla používam zubársky diamant," predstavuje svoju druhú činnosť. Námety čerpá zo života. Vyrýva prírodné motívy, ale i symboly stužkových, svadobných oznámení, či rôznych výročí.

 

          

 

Na záver už len niekoľko inšpiratívnych slov Vlada Šipoša o jeho životnej ceste:

„Môj prvý obraz s ktorým som šiel na verejnosť bol posunutý z okresného kola na krajské a to bol podnet aby som tvoril ďalej. Nasledovali konzultácie s majstrami aj známych mien a od vtedy už pôsobím na tej peknej scéne. Zúčastnil som sa aj výtvarných súťaži ako je Výtvarné spektrum v Humennom, kde sa moje obrazy páčili a bol som niekoľko krát odmenený na celoštátnych kolách. Absolvoval som výstavy na Slovensku aj v zahraničí. Medzitým som bol ešte pracovne vo Francúzsku kde som absolvoval večernú umeleckú školu.

Maľujem a budem maľovať lebo je to moje poslanie.“
Vladimír Šipoš, samouk

Nechajme sa inšpirovať týmto sympatickým a nadaným umelcom 
a pokračujme v hľadaní svojho poslania, svojho štýlu a životnej cesty.

 

Vyhutnajte si ešte niekoľko vybraných diel z bohatej tvorby Vladimíra Šipoša:

 

     

        

 

 

Ak by ste mali záujem o nejaké dielo tohto umelca, napíšte nám na aktivnyzivot@aktivnyzivot.sk, radi vám pomôžeme.